Роменські першокласники побували на екскурсії у місцевому відділі поліції

У правоохоронців на гостинах побували учні двох перших класи Роменської ЗОШ №11. Як говорять самі діти, екскурсія видалась і цікавою, і веселою. Адже вони не тільки послухали про роботу поліцейських, а й приміряли на себе захисне спецспорядження та покатались у справжній поліцейській машині.

Як тільки малеча переступила поріг такої серйозної установи, як відділ поліції, у приміщенні ділова атмосфера набула відтінку дитячої невимушеності та допитливості. Гомінкі гості цікавились усим, що бачили, і навіть серйозні та заклопотані справами  поліцейські, зустрічаючи  школяриків, усміхалися та зупинялись біля них. Сотні запитань, що сипались з дитячих вуст, потребували швидких і точних відповідей, адже кожен з дітлахів хотів отримати  відповіді саме на своє запитання. А таких було безліч: що буде, якщо набрати «102»; на яких машинах виїздять на виклики працівники поліції; як розшукують злочинців; де їх тримають; де вмикається гучномовець; чи є у відділенні службовий собака тощо.

Працівник сектору ювенальної превенції Роменського відділу поліції Дмитро  Ситник, який не один рік працює з дітками, розпочав розповідь про роботу поліції саме з відповідей. Після імпровізованої інтерактивної бесіди-лекції для юних гостей співробітники відділу організували міні-експозицію спецзасобів захисту поліцейських, та показали макети зброї, що перебуває на озброєнні поліції України. Малеча з радістю «приміряла» на себе роль правоохоронця, і з задоволенням фотографувалась.

Скориставшись нагодою, інспектор попередив дітей про відповідальність за скоєння правопорушень, і застеріг, що в разі критичної ситуації допомоги слід шукати у дорослих – батьків, вчителів або в поліції, а не намагатися самотужки справитися з небезпекою. Він розповів, як слід чинити, аби не втрапити в біду,  та на які номери спецліній необхідно звертатися в разі потреби. Окремо розмова зайшла про булін. Інспектором сектору ювенальної превенції Роменського відділу поліції Алла Кириченко пояснила, як саме виникає цькування в дитячому середовищі, як його упередити та що треба знати дітям, аби не стати  жертвою знущання. Діти запевнили полісменів, що ображати один одного не будуть, і все робитимуть для того, щоб їхня поведінка не засмучувала батьків та вчителів.

А затим було найцікавіше – знайомство зі справжньою патрульною машиною. Посидіти за кермом спецавтівки, увімкнути проблискові маячки та сказати кілька слів у гучномовець, врешті решт навіть покататися – таку нагоду не упустив жоден з юних гостей, будь то сором‘язлива дівчинка чи непосидючий хлопчик. Тож задоволення від екскурсії отримали всі без виключення – і гості, і господарі.

За словами Романа Невожая, начальника Роменського відділу поліції, правоохоронці завжди підтримували і будуть підтримувати  добру практику проведення «відкритих дверей» для школярів та студентства. Адже таким чином у дітей не лише виховується почуття відповідальності перед Законом, а й прищеплюється повага до непростої служби українських правоохоронців.

Відділ комунікації поліції Сумської області