Рятувальники закликають сумчан відпочивати безпечно

Ілюстративне фото

Останні вихідні червня для українців знаменується відзначенням Дня Конституції, завдяки чому громадяни будуть відпочивати одразу три дні. В зв’язку з чим Управління ДСНС України у Сумській області нагадує основні вимоги безпечної поведінки.

Наголошується, що в державі триває карантин для запобігання поширення коронавірусної інфекції, а тому на забувайте про дотримання санітарних правил, про засоби захисту та соціальну дистанцію під час перебування у громадських місцях.

Для багатьох це й час, коли вони зможуть скористатися можливістю щоб відпочити на лоні природи або у прохолоді річок та озер, цьому сприяє погода на дворі.

При перебуванні на водоймах треба пам’ятати, що не можна купатися у незнайомих та необладнаних для цього місцях. Треба слідкувати один за одним, щоб у екстремальній ситуації встигнути вчасно надати необхідну допомогу. У жодному разі не заходити у воду в нетверезому стані та не дозволяти робити це іншим. Особливої уваги потребують діти. Необхідно постійно не випускати їх з поля зору та роз’яснювати малечі про небезпеку водойм.

Під час відпочинку у лісах та лісопаркових зонах треба пам’ятати, що не можна розводити багаття, також забороняється в’їзд до лісів автотранспорту. При виявленні ознак пожежі на відкритій території або в лісовій місцевості негайно викликайте Службу порятунку за номером «101». Якщо вогонь ще не досить значний – невелике загоряння трави або лісової підстилки, не будьте байдужими – спробуйте загасити його забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою та закидаючи вологим ґрунтом. Обов’язково треба почекати і переконатися, що вогонь не розгориться знову. Але у будь-якому випадку необхідно оцінювати ризики і якщо пожежа загрожую вашій безпеці, треба негайно залишити дане місце. 

Як показує практика, відпочиваючи у лісі та навіть на водоймі, можна натрапити на вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Треба пам’ятати, що їх не можна навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».