Прикордонники Сумського загону підбили підсумки службової діяльності за 2019 рік

????????????????????????????????????

Сьогодні, 21 лютого, в управлінні Сумського прикордонного загону відбулася розширена нарада, на порядку денному якої розглядалося питання підсумків оперативно-службової діяльності загону в минулому році та завдання на 2020 рік.

Участь у заході взяли заступник начальника Східного регіонального управління з персоналу полковник Костянтин Койда, керівництво прикордонного загону на чолі з начальником загону підполковником Миколою Романчуком, начальники відділів прикордонної служби, керівники структурних підрозділів управління загону. Також у нараді взяли участь заступник голови громадської організації «Прикордонники Сумщини» полковник запасу Вадим Легкодух та голова профспілкового комітету Тетяна Мішеніна.

На початку наради персонал хвилиною мовчання вшанував пам’ять побратимів, які загинули у боротьбі з ворогом та ціною свого життя стримали агресора.

Завдання, які стояли у звітному періоді, персоналом загону в цілому виконані.
Загалом у 2019 році прикордонниками Сумського загону оформлено в пунктах пропуску через державний кордон понад 3,3 млн осіб та біля 580 тис. транспортних засобів;
виявлено 359 недійсних та 16 підроблених документів; затримано за незаконне перетинання державного кордону України 86 осіб, з них 29 нелегальних мігрантів;
за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї виявлено та притягнуто до відповідальності 17 осіб;
за порушення правил прикордонного режиму та режиму в пунктах пропуску затримано майже 150 осіб;
за цей період складено трохи більше 2 тис. адміністративних протоколів та накладено штрафів на загальну суму понад 3,5 млн грн;
у 265 випадках припинено незаконне переміщення товарів та вантажів через державний кордон на загальну суму понад 7,5 млн грн;
виявлено 104 транспортних засобів з підробленими та несправними документами, 7 – викрадених, а також 4, які використовувались як засіб перевезення контрабанди;
виявлено та вилучено 22 одиниці зброї і 87 шт. боєприпасів, понад 5 кг прекурсорів.

Минулого року персонал прикордонного загону майже у 40 випадках припинив кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 369 Кримінального кодексу України.
Під час заходу кращих військовослужбовців було заохочено правами Міністра внутрішніх справ України, Голови Державної прикордонної служби України, начальника Східного регіонального управління та начальника Сумського прикордонного загону.
Слід відмітити, що за результатами оперативно-службової діяльності у 2019 році Сумський прикордонний загін визначений кращим серед інших органів охорони державного кордону Східного регіонального управління.
Крім цього Сумський прикордонний загін нагороджений дипломами та перехідними кубками за зайняті І місце у комплексному заліку з фізичної підготовки та спортивно-масової роботи в Державній прикордонній службі України за 2019 рік серед команд 2-ї групи та ІІІ місце за підсумками огляду на кращу організацію фізичної підготовки та спортивно-масової роботи в Державній прикордонній службі України за 2019 рік серед команд 2-ї та 3-ї груп.

До персоналу Сумського прикордонного загону доведені основні пріоритети та завдання, визначені керівництвом Служби та Східного регіонального управління Держприкордонслужби України на 2020 рік.

Підсумовуючи результати роботи, полковник Костянтин Койда зазначив, що кожен військовослужбовець несе персональну відповідальність за свої вчинки та націлив персонал на чесне і ефективне виконання завдань з охорони довіреної ділянки державного кордону.

Підготував Роман ТКАЧ