Поліцейські Шостки організували для школярів урок на тему боротьби з насильством

В рамках акції «16 днів проти насильства» співробітники ювенальної превенції Шосткинського відділу поліції проводять заняття для школярів, їх батьків та педагогів щодо формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства.

Цього разу поліцейські відвідали загальноосвітні школи №11 та 4.   Інспектор ювенальної превенції Шосткинського відділу поліції Наталія Гайтина роз’яснила учням поняття булінгу та відповідальність за участь у цькуванні людини. За словами інспектора, воно може проявлятись у вигляді психологічного тиску, фізичних знущань, економічного та сексуального насилля зі сторони однолітків. Відповідальність за вчинений булінг несуть батьки підлітка чи він сам, якщо йому вже виповнилось 16 років, а також – і педагоги навчального закладу.

Крім того, поліцейська надала практичні поради присутнім, як протидіяти фізичному і психологічному тиску з боку однокласників. Особливу увагу вона приділила питанню терпимості та поваги школярів один до одного, адже кожен має право бути таким, ким він є.

Наступний етап розмови з підлітками стосувався механізму захисту від домашнього насильства та які державні органі і установи надають допомогу постраждалим від насильства.

За словами інспектора ювенальної превенції, від домашнього насильства потерпають найчастіше особи, які в силу тих чи інших причин перебувають у нерівному становищі із кривдником, тому не здатні повною мірою себе захистити. До так званих видів насильства відноситься: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Форми боротьби з ними різні, проте головне – людині, яка потерпає від будь-якої форми насильства, не слід замовчувати проблему, а необхідно звернутися за допомогою до поліції. На сьогодні за вчинення домашнього насилля передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність: ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування» та ст. 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство».

На завершенні зустрічі підлітки поставили інспектору поліції хвилюючі їх питання та подякували її за цікаву бесіду.

За інформацією відділу комунікації поліції Сумської області