На Сумщині ветеран-прикордонник перетнув 100-річний рубіж

Сьогодні, 26 лютого, ветерану-прикордоннику полковнику у відставці Григорію Аксентійовичу Батурину виповнилось 100 років.

З поважним ювілеєм Григорія Аксентійовича привітали керівництво Сумського прикордонного загону на чолі з підполковником Миколою Романчуком, колеги-ветерани Сумської міської громадської організації «Спілка прикордонників» та Сумської міської ради ветеранів, представники місцевої влади.

Вітаючи ювіляра зі знаменною в його житті датою, начальник загону підполковник Микола Романчук передав ветерану привітання від начальника Східного регіонального управління полковника Валерія Вавринюка та зазначив, що прикордонники сьогодення вклоняються перед його багатим життєвим досвідом, мудрістю та оптимізмом. «Прикордонники Сумщини шанують традиції захисників кордонів попередніх поколінь і гідно продовжують почесну справу охорони й оборони державних рубежів Батьківщини», – запевнив ветерана Микола Степанович. Гості вручили імениннику пам’ятні подарунки.

Слід відмітити, що це вже другий ветеран-прикордонник Сумщини, який відмітив свій 100-річний ювілей. У листопаді минулого року колега Григорія Аксентійовича по ветеранській організації – ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій полковник у відставці Михайло Кузьмич Дубровський відзначив свій 101-й День народження, довівши, що сто років – не межа.
Полковник у відставці Григорій Аксентійович Батурин, ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій віддав військовій службі 29 років, з яких 23 – службі на кордоні. До 1943 року Григорій Аксентійович був військовим зв’язківцем, а після закінчення з відзнакою Саратовського військового училища – з 1946 року проходив службу на офіцерських посадах в якості медичного фельдшера в Західному (Білоруському), Забайкальському та Середньоазіатському прикордонних округах.

Звільнився в запас у 1969 році з посади старшого фельдшера Бахарденського прикордонного загону у військовому званні майора. Після звільнення майже 25 років працював фельдшером Сумської рятувально-водолазної станції.

Під час спілкування ювіляр поділився з гостями секретом свого довголіття. Він розповів, що все своє життя він провів у русі. Навіть сьогодні у свій День народження він майже три години був на прогулянці. Також ветеран розповів, що протягом свого життя він не випалив жодної сигарети і порадив усім курцям кинути цю пагубну звичку.
Григорій Аксентійович виростив і виховав двох доньок. Має трьох онуків і п’ять правнуків.

Ветеран нагороджений орденами Вітчизняної війни та Богдана Хмельницького, медалями «За бойові заслуги», «За відзнаку в охороні державного кордону», а також понад 20-ма іншими нагородами.

Підготував Роман ТКАЧ

Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook та Instagram.