ЗМІ: Захисник НАБУ Шабунін засвітився в розслідуваннях американської преси

Авторитетне американське видання The Hill опублікувало розслідування щодо смотрящіх за Україною від Демократичної партії США та втручання українців в американські вибори. У матеріалі, у тому числі, йдеться і про українську неурядову організацію Центр протидії корупції, яка отримала від американських посадовців мільйон доларів та “індульгенцію” від посла США в Україні від уваги українських правоохоронців, пише “Обозреватель“.

У матеріалі The Hill наведено частину з прізвищ зі списку, про який заявляв генпрокурор Юрій Луценко. До списку від посла США в Україні Марі Йованович, в якому вона зазначила людей, яких не можна чіпати, увійшли засновник ЦПК (Віталій Шабунін ) і двоє членів парламенту, які голосували за програму антикорупційної реформи. “Виявляється, що цю організацію (ЦПК) спільно фінансували адміністрацією Обами і ліберальним мега-донором Джорджем Соросом, котрий співпрацював з агентами ФБР, розслідуючи ділові зв’язки тодішнього керівника кампанії Трампа Пола Манафорта з проросійськими діячами в Україні.

Послання українській прокуратурі було зрозумілим: не чіпати ЦПК упродовж президентських виборів у США, на яких Сорос підтримував Гілларі Клінтон, щоб замінити свого іншого фаворита – Барака Обаму”, – йдеться у статті The Hill. Також там згадують співробітництво Сороса з колишім агентом ФБР Карен Грінавей, яка після виходу на пенсію стала членом наглядової ради ЦПК.Як пише видання, за даними The Hill, ЦПК отримав 1 мільйон доларів з бюджетів США на боротьбу з корупцією, а в 2015 році попросив у Мін’юсту США “від імені громадянського суспільства України” ще 3 мільйони з конфіскованих США активів екс-прем’єра Павла Лазаренка на створення навчального центру щодо боротьби з корупцією.

Раніше в розмові з журналістом The Hill Юрій Луценко заявляв, що посол США у Києві Марі Йованович передала йому перелік людей, яких просила “не переслідувати”, а також заявив про неотримання від американського уряду майже 4 мільйонів доларів фінансової підтримки для Генпрокуратури.

Джерело: 112.ua