В Україні ввели норму про обов’язкове огороджування залізничних шляхів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства зобов’язало з 1 квітня розпочати облаштування огорож для недопущення виходу на залізничні колії сторонніх. Про це 26 квітня написав у Facebook заступник міністра Лев Парцхаладзе.

За його словами, дозволено огорожі двох типів: паркани й лісосмуги.

«Чому це важливо? Місця, які безпосередньо прилягають до колій швидкісних поїздів, є небезпечними. Тільки на Південно-Західній залізниці в минулому році було зафіксовано близько 60 нещасних випадків. Багато з них – якраз через перетинання людьми колій у не призначених для цього місцях», – сказав Парцхаладзе.

За підрахунками експертів, нові державні будівельні норми дадуть змогу скоротити кількість нещасних випадків на дорогах на 30%.

У разі висаджування захисних лісосмуг вони мають утворювати щільну безперервну лінію захисту. У місцях розривів має бути облаштовано механічні огорожі, уточнив заступник глави Мінрегіонбуду. 

Виняток із норм становлять природні і штучні перешкоди для виходу на колії, наприклад водойми, заболочена місцевість, скельні виїмки, будинки, гаражі тощо.

Фото: facebook.com/lev.partskhaladze

Джерело: gordonua.com