В Раді запропонували ліквідувати «Укроборонпром»

Верховній Раді зареєстрували законопроект  №10248, який передбачає ліквідацію скандального підприємства ДК «Укроборонпром».

Проект закону опубліковано на офіційному сайті парламенту.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження принципів прозорості та публічності у сфері формування та реалізації державної військово-промислової політики» ініціювали нардепи Юрій Береза, Іван Вінник, Тетяна Чорновол, Сергій Пашинський, Вадим Кривенко, Андрій Левус та Андрій Тетерук.

В документі йдеться про те, що неефективне управління держпідприємствами, які входять до складу «Укроборонпрому» тягне за собою неможливість задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань у продукції оборонного призначення, втраті інвестиційної привабливості підприємств, та у зловживаннях з боку посадових осіб держпідприємств, що полягають в укладення договорів та перерахуванні бюджетних коштів суб’єктам господарювання, які мають ознаки фіктивності тощо.

Автори пропонують  внести зміни до закону «Про особливості управління об’єктами держвласності в оборонно-промисловому комплексі» в частині ліквідації ДК «Укроборонпром» та підпорядкування підприємств – учасників концерну – центральному органу виконавчої влади.

Також пропонується змінити особливості приватизації об’єктів держвласності, здійснення державно-приватного партнерства у вказаній сфері та відновлення платоспроможності боржника – суб’єктів державної власності оборонно-промислового комплексу або визнання їх банкрутом.

Джерело: tsn.ua