В Опоблоку хочуть якнайшвидше пройти етап інавгурації новообраного президента України

Слово і Діло

У парламентській фракції «Опозиційний блок» виступають за якнайшвидше проходження етапу інавгурації новообраного президента, але не уточнюють, яку дату приведення до присяги мають намір підтримати.

«Потрібно якомога швидше пройти етап інавгурації, щоб мати можливість перейти до справді важливих питань. Насамперед тих, які мають забезпечити наближення довгоочікуваного миру в Україні», — заявив голова фракції Вадим Новинський на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради в понеділок.

Він також констатував, що в запропонованому головам фракцій і комітетів переліку питань немає проектів постанов про дату інавгурації.

«Затягування з визначенням дати приведення до присяги перетворює питання інавгурації із суто технічного на політичне», — заявив політик.

В.Новинський додав, що новообраний президент України має пам’ятати, що в Україні парламентсько-президентська форма правління, і рекомендував не ставити ультиматуми Верховній Раді.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанови про проведення інавгурації обраного президентом України В.Зеленського. Їх було п’ять, але один проект постанови відкликано.

Позафракційні народні депутати Сергій Міщенко та Віктор Балога подали проекти постанов (№10270 і №10270-1), якими запропонували провести інавгурацію обраного президентом України В.Зеленського 19 травня. Пізніше позафракційний народний депутат Віталій Купрій зареєстрував проект постанови №10270-2 про проведення урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого складенню присяги В.Зеленським, 20 травня.

Після цього народний депутат України фракції «Блок Петра Порошенка» вніс проект постанови №10270-3, що передбачає проведення інавгурації у два етапи: офіційний у залі засідань ВР 19 травня згідно з регламентом парламенту, а також другий — на НСК «Олімпійський» 3 червня «для забезпечення участі громадськості та запрошених гостей іноземних держав», під час якого новообраний президент має повторно проголосити присягу українському народу та інавгураційну мова.

10 травня народний депутат України фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Сугоняко вніс до Верховної Ради проект постанови №10270-4 щодо проведення інавгурації новообраного президента України в суботу, 1 червня. Проте 11 травня цей проект постанови було відкликано.

Джерело: interfax.com.ua