У Зеленського обіцяють віддавати викривачам корупціонерів 10% від суми хабара

В Офісі президента України розробляють законопроекти, що регламентують порядок повідомлення про корупційні правопорушення, а також матеріальну винагороду викривачів в межах 10% від суми відшкодованих збитків або розміру неправомірної вигоди (хабарі). Про це повідомляє прес-служба президента.

Повідомляється, що механізми захисту і заохочення викривачів корупції обговорювалися з представниками громадських організацій та міжнародних партнерів України у сфері боротьби з корупцією.

Заступник керівника Офісу голови держави Руслан Рябошапка розповів про тому, що разом з міжнародними експертами і фахівцями з українських громадських організацій обговорювалися зміни до законодавства, що стосуються вдосконалення механізмів повідомлення про корупційні правопорушення, посилення захисту осіб, які надають таку інформацію, а також способи їх мотивації для викриття топ-корупціонерів.

Проекти готуються законів регламентують способи і порядок повідомлення про корупційні або пов’язаних з корупцією правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права і гарантії захисту викривачів, їх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю інформації, включаючи право викривача отримувати дані про стан розгляду наданих відомостей, право на безоплатну правову допомогу, конфіденційність, а також на матеріальну винагороду в межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної в роки (хабарі).

“Викривачі, які повідомляють про масштабны корупційны схеми, що приносять державі значний збиток, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава буде гарантувати викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів”, – пояснив Рябошапка.

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборних зобов’язань Володимира Зеленського, будуть внесені президентом України як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою.