У Сумах представили головну по туризму в Сумській області

Директором новоствореного обласного Департаменту культури, інформаційної політики та туризму голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО призначив Любов КАРПЕНКО.

Про це сьогодні, 31 серпня, повідомляється на сайті Сумської ОДА.

«Створення Департаменту і це призначення обумовлене потужними викликами для культури, інформполітики та туризму в області. Але немає сумнівів, що на чолі з новим керівником новий Департамент стане потужним провідником реалізації програм Президента України в області та розбудови великої Сумщини», – зазначив Роман Грищенко.

Основні завдання, що поставив голова облдержадміністрації перед директором Департаменту, стосуються промоції Сумщини на всеукраїнському рівні, розвитку туризму та культурної сфери.

«Основне – в найкоротший термін зробити так, щоб навіть далеко за межами України говорили про Сумщину, як область, в яку хочеться приїхати», –наголосив очільник облдержадміністрації.

Любов Карпенко повідомила, що її зусилля як досвідченого піар-менеджера і як керівника Департаменту будуть спрямовані на розвиток бренду «Велика Сумщина», що обов’язково стане відомим як на території області, так і на території всієї України і за її межами.

«Найважливіше – це реалізація програми Президента «Велике будівництво», що має продовжуватися в напрямку збереження культурної спадщини. Ми відновимо історичні об’єкти, що є кодом нашої нації та Сумщини зокрема. Це дасть змогу підняти на новий рівень патріотичне виховання, а головне – розвивати туризм. Сумщині є чим пишатися і є що показати», – підкреслила  Любов Карпенко.

Роман Грищенко нагадав присутнім, що нещодавно за ініціативи облдержадміністрації було розширено перелік об’єктів Сумщини, які можуть потрапити до списку топ-100 культурних проєктів України. Основними туристичними об’єктами визначили Свято-Воскресенський кафедральний собор (м. Суми), Палацо-парковий ансамбль (с. Кияниця), Миколаївська церква (с. Юнаківка), Ансамбль Гамаліївського монастиря (с. Гамаліївка), Будинок державного банку (м. Суми), Садибний будинок Кондратьєвих-Суханових (с. Низи), Садиба Л.Є. Кеніга (м. Тростянець), Садиба Лінтварьових на Луці (м. Суми).

Загалом, на сьогодні в Сумській області налічується 361 пам’ятка архітектури, з яких  62 – національного значення, 299 – місцевого значення.