Сумська родина виявила бажання скористатись послугою «муніципальна няня»

З 1 січня цього року запрацював ще один вид соціальної допомоги батькам «муніципальна няня».

Про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» під час брифінгу розповіли заступник міського голови Альона Дмітрєвская та директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік.

Як повідомила Альона Дмітрєвская, з цього року запрацював урядовий проект підтримки молодих сімей «муніципальна няня». Відповідно до якого, сім’ї, в яких виховується дитина до трьох років, скориставшись цією послугою, можуть отримати компенсацію у розмірі 1626 гривень.

«Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 гривень на відшкодування послуги няні. Слід зазначити, якщо сім’я користується цією послугою, то вона не позбавляється всіх інших соціальних виплат, – повідомила заступник міського голови. – До того ж, незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, вона може укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з «муніципальною нянею» та отримати додаткову допомогу на дитину».

Директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік поінформувала, що в департаменті наразі перебуває на обліку 7630 сімей, які отримують допомогу з догляду за дітьми, на ці цілі державним бюджетом передбачено 9,1 млн грн, а також передбачено кошти у розмірі 834,6 тис. грн. для компенсації послуги «муніципальна няня».

Посадовиця зазначила, що 12 лютого цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

На питання хто може бути отримувачем даної послуги, Тетяна Масік розповіла, що це – батьки, усиновлювачі, опікуни, які доглядають за дітьми до трьох років, крім батьків-вихователів сімейного типу, прийомних батьків, які отримують державне забезпечення, а «муніципальною нянею» – зареєстрована фізична особа підприємець або юридична особа, яка офіційно надає послуги по догляду за дітьми і з якими заключений договір отримувача цієї послуги.

«На сьогодні одна сумська родина вже звернулась за оформленням додаткової грошової допомоги «муніципальна няня», наразі документи опрацьовуються», – повідомила Тетяна Масік.

Отже, найняти «муніципальну няню» та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років може один із батьків або опікунів дитини до трьох років. Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення, і подати документи до найближчого відділення органів соціального захисту.

Крім заяви про надання допомоги, потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Для отримання відшкодування на послуги няні необхідно протягом місяця після укладення договору подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання заяву та документи/відомості: заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»; заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку; копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви треба додати копії: свідоцтва про народження дитини; паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Разом з тим посадовиця підкреслила, що отримувач послуги «муніципальна няня» щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня». У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату «муніципальній няні», виплата компенсації цієї послуги припиняється.

Джерело: smr.gov.ua