Суд відновив Семеніхіна на посаді мера Конотопа

Сумський окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення Конотопської міської ради про дострокове припинення повноважень мера міста Артема Семеніхіна.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Депутати Конотопської міської ради проголували за відставку Артема Семеніхіна 28 серпня 2018 року. Рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Семеніхіна і секретаря міськради Олени Багрянцевої (вони – представники “Свободи”) під час таємного голосування підтримали 26 депутатів.

У прийнятому рішенні про відставку Семеніхіна йдеться про численні факти порушення ним Конституції і законів України, які нібито привели до кризової соціально-економічної ситуації у місті і дестабілізації роботи комунальних підприємств.

Семеніхін заявив, що вважає дії депутатів незаконними і про намір оскаржити їх у суді.

Вночі 27 червня 2019 Семеніхіна, який також є кандидатом у народні депутати України по 160-му одномандатному виборчому округу (самовисуванець), побили у Конотопі. У важкому стані він потрапив в реанімацію. Поліцейські кваліфікували подію як “замах на вбивство” і відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК. Пізніше прокуратура Сумської області перекваліфікувала справу за фактом нападу на Семеніхіна на більш жорстку статтю – “закінчений замах на умисне вбивство, вчинений за попередньою змовою групою осіб у зв’язку з виконанням потерпілим службового або громадського обов’язку”.

Семеніхін звинуватив в організації нападу на нього народного депутата з групи “Воля народу” Ігоря Молотка, який також балотується на виборах в Раду у цьому самому окрузі.

Молоток відкинув свою причетність до нападу на ексмера Конотопа Артема Семеніхіна і заявив про готовність пройти перевірку на поліграфі.