САС арештував технічну документацію, яка може свідчити про розкрадання бюджетних коштів, витрачених на ремонт сумських ліфтів

Сумський апеляційний суд скасував ухвалу Зарічного районного суду м. Суми та наклав арешт на документи, вилучені у КП «Сумитеплоенергоцентраль» в рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Мова йде про розслідування фактів розкрадання та заволодіння грошовими коштами посадовими особами Департаменту інфраструктури Сумської міської ради та КП «Сумитеплоенергоцентраль» під час здійснення капітальних ремонтів ліфтів в м. Суми протягом 2017-2018 років.

Рішення суду першої інстанції оскаржувала сторона обвинувачення. Прокуратура, не погоджуючись із ухвалою слідчого судді місцевого суду, просила її скасувати та накласти арешт на вилучену документацію.  Своє прохання аргументувала тим, що дане майно є речовими доказами у справі, оскільки їхній зміст відображає інформацію про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства та департаменту СМР, проведену в напрямку експлуатації та ремонтів ліфтів. Крім того, документ необхідні для проведення низки експертиз, зокрема судово-економічної та будівельно-технічної.

Представник КП «Сумитеплоенергоцентраль» просила залишити без змін рішення Зарічного районного суду м. Суми. Зазначала, що арешт документів вплине на господарську діяльність підприємства та експлуатацію сумчанами ліфтів.

Колегія суддів апеляційного суду, розглянувши апеляційну скаргу прокурора, скасувала рішення суду першої інстанції та постановила нову ухвалу, якою клопотання слідчого задовольнила та наклала арешт на оригінали та копії технічну документацію, вилучену під час обшуку в КП «Сумитеплоенергоцентраль».