“Рівень турботи про людей з інвалідністю – це показник рівня людяності влади”, – Вілкул

Олександр Вілкул. Фото: opposition.org.ua

В Україні близько 160 тисяч дітей з інвалідністю, насамперед, зі складним порушенням розвитку, у яких особливі освітні потреби.

У понеділок, 25 березня 2019 року, Олександр Вілкул виступив організатором і взяв участь у Всеукраїнській конференції “Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права і проблеми”.

Благодійний фонд Олександра Вілкула “Українська перспектива” вже багато років системно займається підтримкою дітей з особливими потребами. Разом з батьками цих дітей і експертами він розробив законопроект про створення гідних умов для отримання освіти та соціальної адаптації дітей з інвалідністю.

В Україні близько 160 тисяч дітей з інвалідністю, насамперед, зі складним порушенням розвитку, у яких особливі освітні потреби. Однак на сьогодні всього близько 5 тисяч з них вчаться в інклюзивних класах. При цьому в парламенті не розглянутий законопроект Вілкула, який, відповідно до європейської практики, передбачає введення в освітній процес для допомоги дітям з особливими потребами “асистента дитини”. Передбачалося, що “асистент дитини” – це фахівець, що володіє відповідною кваліфікацією педагога і психолога. Разом з дитиною він повинен знаходитися в школі під час занять і надавати необхідну допомогу. Також передбачалися чіткі терміни перебування в школі обов’язкової для кожної дитини Програми індивідуального розвитку. Ці та інші пропозиції, засновані на досвіді десятків тисяч батьків і кращому світовому досвіді, владою було проігноровано.

“На сьогоднішній день у нас діти не супроводжуються. У цьому навчальному році вони вже втратили кілька місяців без супроводу. Тому багато хто з дітей просто змушений залишатися на другий рік. За допомогою Олександра Юрійовича Вілкула буде новий законопроект, який буде якось ставити на місце всі ці питання, які піднімали протягом року”, – сказав Олексій Морев, голова Всеукраїнської організації” Благодійний фонд “Альтернатива. Гармонія”.

“Рівень турботи про людей з інвалідністю – це показник рівня людяності влади. Ми розробили законопроект для створення ефективної системи підтримки та розвитку дітей з інвалідністю. Необхідно забезпечити дітям з особливими потребами та їх батькам гідну турботу держави, яке буде оплачувати їм медичну страховку. Підвищити щомісячні виплати на підтримку таких дітей. Родичам, які зайняті тільки турботою про людей з інвалідністю, ця робота повинна зараховуватися до трудового стажу. Діти з особливими потребами повинні жити під захистом держави, здобувати освіту і знайти своє місце в житті”, – сказав Вілкул.

Джерело: segodnya.ua