Рада прийняла закон про штрафи за відсутність маски

Верховна Рада в п’ятницю, 6 листопада, прийняла за основу і в цілому законопроект №3891 про штрафи за відсутність масок в громадських місцях.

“За” відповідний законопроект проголосували 262 нардепи.

Закон передбачає штрафи за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно.

Розмір штрафу складе від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень).

“Поліція може відразу складати протокол, а не так, як було раніше. Раніше складали протокол, його передавали в суд, потім вирішували, чи накладати штраф чи не накладати. У результаті цього у нас стосовно менш ніж 3-5% були застосовані штрафні санкції – як до громадян, так і до організацій. Зараз це буде такий же механізм, як і з порушенням ПДР”, – сказав голова МОЗ Максим Степанов. 

Громадян зможуть штрафувати не тільки поліцейські, але і працівники епідемічного контролю, а також представники органів місцевого самоврядування, на яких покладається контроль за протиепідемічними заходами.