Опитування показало, як українці ставляться до рішення КСУ щодо е-декларування

Опитування показало, як українці ставляться до рішення КСУ щодо е-декларування

Більшість українців (59%) негативно ставляться до рішення Конституційного Суду України щодо скасування електронного декларування та системи доступу до інформації про активи та доходи чиновників. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 2-3 листопада.

Згідно з даними дослідження, 39% опитаних добре інформовані про рішення Конституційного Суду, 36% – щось чули про це, 25% – вперше чують. Найбільш обізнані люди старшого віку і жителі столиці.

Так, лише 11% опитаних позитивно ставляться до рішення КС, 25% – нейтрально, при цьому більшість (59%) – негативно. Зазначається, що при цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення, негатив до нього становить 83%. Найбільш негативно до рішення Конституційного Суду ставляться люди старшого віку, жителі Києва, західної та центральної України, прихильники “Європейської солідарності”, “Голосу” та партії “Сила і честь”.

Окрім того, більшість опитаних (60%) не довіряють Конституційному Суду. Зокрема, серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення про скасування електронного декларування для чиновників, недовіра до інституту становить майже 80%. Найбільше не довіряють прихильники “Євросолідарності”, “Голосу”, “Батьківщини”, “Партії Шарія”, “Сили і честі” та “Слуги народу”.

Майже 60% опитаних підтримують законопроект президента Володимира Зеленського, який пропонує припинити повноваження чинного складу КС, 27% – не підтримують, 16% – не визначились.

За даними результатів опитування, оцінюючи зміни у сфері боротьби з корупцією протягом останнього року, 47% опитаних не побачили зрушень, 34% – вважають, що ситуація погіршилася, 14% – побачили позитивні зміни. Індекс змін у сфері боротьби з корупцією значно вищий, ніж у 2018 році, але дещо погіршився порівняно з 2019 роком.

55% опитаних також негативно ставляться до можливого скасування “безвізу” з Європейським Союзом, 11% – позитивно і 31% – нейтрально. Найбільш негативно ставляться до можливого скасування “безвізу” молодь, жителі столиці та заходу, прихильники “Євросолідарності”, ВО “Свобода”, “Голосу” і партії “Слуга народу”.

Опитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 тис. респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%