«Над Roshen згущуються хмари»: суд розгляне законність приватизації кондитерської фабрики в Києві

Ілюстрація / REUTERS

В 1996 році Кондитерська фабрика ім. Карла Маркса увійшла в корпорацію Roshen, яка належить Петру Порошенку.

Лідер Соціалістичної партії України Ілля Кива звернувся до суду щодо визнання незаконною приватизацію Кондитерської фабрики ім. Карла Маркса (корпорація Roshen) чинним президентом України Петром Порошенком. Про це він заявив в ефірі телеканалу «NEWSONE», повідомляє прес-служба СПУ.

«Як глава Соцпартії, розуміючи відгуки однопартійців і народу України, подаю позов до суду щодо незаконної приватизації Кондитерської фабрики, а в моєму розумінні вкраденої у українського народу фабрики», — сказав він.

Кива зазначив, що звернувся до суду саме зараз, оскільки надія на прозорий і належний розгляд позову з’явилася після президентських виборів: «До того моменту, поки суди контролювалися адміністрацією чинного президента, цей процес в принципі був неможливий».

«Сьогодні з’являється можливість повернути вкрадене українському народу. Ці фабрики відбудовувалися нашими батьками, і це те, що ми повинні передати своїм дітям. І я буду домагатися порядку і дисципліни. Я буду домагатися, щоб базіки відповідали за кожне своє слово — перед законом», — сказав Кива.

При цьому він додав: «Фабрика, яка зараз чомусь називається «Рошен» і служить одному з бариг, обов’язково буде повернута народу. І це початок повернення всього вкраденого».

В 1996 році Кондитерська фабрика ім. Карла Маркса увійшла в корпорацію Roshen, яка належить Петру Порошенку.

У 2014 році Порошенко заявив, що на час президентства передав свою частку (85%) в так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку Rothschild. Решта акцій Roshen належать генеральному директору корпорації В’ячеславу Москалевському (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).

Джерело: УНІАН