На виборах до ВР за партію Зеленського готові проголосувати найбільше українців

Володимир Зеленський / REUTERS

Опитування КМІС продемонструвало, що станом на середину квітня найвищі шанси бути обраними до парламенту мають представники шести партій.

На сьогодні рейтинг партій очолює «Слуга народу», за нею йдуть «Опозиційна платформа – За Життя» та «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать презентовані Київським міжнародним інститутом соціології результати опитування, проведеного 9-14 квітня.

За словами заступника директора КМІС Антона Грушецького, якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині квітня, електоральні симпатії розподілились б таким чином: 12,4% українців проголосували б за партію «Слуга народу»; 7,5% – за партію «Опозиційна платформа – За Життя»; 6,6% – за партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; 5,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; 2,4% – за партію «Громадянська позиція»; 2,4% – за партію «Сила і Честь»; 2,3% – за Радикальну партію Олега Ляшка; 2,2% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Свобода»; 1,1% – за партію «Опозиційний блок», 0,7% – за партію «Блок Святослава Вакарчука»; 0,6% – за партію «Об’єднання «Самопоміч»; 0,5% – за партію «Наші»; 0,5% – за партію «УКРОП».

Інші партії загалом підтримали б 2,7% респондентів; 1% опитаних викреслили б у бюлетені усі партії, зіпсували б бюлетень; 5,1% – вирішили б не брати участі у голосуванні; 42,9% – не визначилися, за кого голосувати; 3,1% – відмовилися відповідати на запитання.

“Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився, – саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині квітня, то отримаємо результати, відповідно до яких зараз пройти до парламенту найбільші шанси мають 6 партій, а також є 2 партії, чий рейтинг близький до прохідного бар’єру”, – зазначив соціолог.

Так, 25,9% українців, які визначилися з вибором, проголосували б за партію «Слуга народу»; 15,7% – за партію «Опозиційна платформа – За Життя»; 13,9% – за партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; 12,1% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; 5,1% – за партію «Громадянська позиція»; 5% – за партію «Сила і Честь»; 4,8% – за Радикальну партію Олега Ляшка; 4,6% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Свобода»; 2,3% – за партію «Опозиційний блок»; 1,5% – за партію «Блок Святослава Вакарчука»; 1,4% – за партію «Об’єднання «Самопоміч»; 1,1% – за партію «Наші»; 1% – за партію «УКРОП»; за інші партії – загалом 5,6%.

Опитування проводилось з 9 по 14 квітня серед 2004 респондентів віком від 18 і старше. Статистична похибка становить 3,3%.

Джерело: unian.ua