На Сумщині судитимуть заступника міського голови та начальника служби у справах дітей

На Сумщині посадовці міськради придбали приміщення дитячого будинку сімейного типу, що не відповідає техвимогам. Про це повідомляє Управління захисту економіки в Сумській області.

Обвинувальний акт щодо заступника міського голови, начальника служби у справах дітей та двох громадян скеровані до суду.

Під час слідства оперативники управління захисту економіки в Сумській області Нацполіції, слідчі Роменського відділу поліції за процесуального керівництва Роменської місцевої прокуратури встановили, що у грудні 2017 року виконавчим комітетом міської ради за бюджетні кошти придбано у комунальну власність житлове приміщення. Дане приміщення було придбано з метою функціонування дитячого будинку сімейного типу, вартість якого 2 мільйони гривень.

В подальшому було встановлено, що дане приміщення не відповідає ані технічним показникам, зазначених у техпаспорті, ані вимогам, встановлених Кабміном. Під час придбання житла для дітей, посадовці не залучили спеціалістів з технічної інвентаризації нерухомості для проведення обстеження і складання відповідного акту, а використали для цього недостовірні документи, які надав підприємець.

25 березня обвинувальний акт стосовно посадовців та двох громадян було скеровано до суду.

Дії заступника міського голови кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 364 (Зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Начальникові служби у справах дітей виконавчого комітету міськради інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України.

Підприємець відповідатиме за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358 (Підроблення документів) Кримінального кодексу України, посередник – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини кожного учасника злочину їм може загрожувати до 12-ти років позбавлення волі.