На Сумщині суд зобов’язав ПАТ «Укрнафта» сплатити понад 12 млн грн рентної плати за користування надрами

Охтирською місцевою прокуратурою під час опрацювання інформації про борги зі сплати податків та зборів по м. Охтирка та Охтирському району встановлено, що приватне акціонерне товариство «Укрнафта» за жовтень 2016 року має заборгованість зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування природного газу в розмірі 12 млн 251 тис грн. Повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

Несплата вказаним суб’єктом господарювання податків суттєво перешкоджає наповненню державного та місцевого бюджетів, що в свою чергу позбавляє органи державної влади та місцевого самоврядування можливості в подальшому здійснювати за рахунок таких надходжень фінансування державних та регіональних програм, розвивати інфраструктуру тощо.

Відтак, враховуючи бездіяльність контролюючого органу, прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про стягнення з банківських рахунків приватного акціонерного товариства «Укрнафта» податкової заборгованості з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
«Окружний адміністративний суд м. Києва погодився з доводами прокуратури та зобов’язав приватне акціонерне товариство «Укрнафта» погасити заборгованість в розмірі 12 млн 251 тис грн», – розповів керівник Охтирської місцевої прокуратури Олександр Язиков.