На Сумщині розробляють план управління відходами

Ілюстративне фото

Робоча групи з розробки проекту Регіонального плану управління відходами  у Сумській області до 2030 року, що створена при облдержадміністрації, на черговому засіданні розглянула пропозиції зацікавлених сторін до зазначеного плану.

Дмитро Живицький нагадав учасникам зібрання, що Регіональний план управління відходами має містити чіткі відповіді на низку актуальних питань у цьому напрямку розвитку галузі ЖКГ.

У Регіональному плані має бути прописано, яким чином управляти відходами всіх груп, надані практичні відповіді на питання щодо подальшого утримання та функціонування полігонів та сміттєзвалищ. Також необхідно прорахувати реальні потреби щодо створення необхідної інфраструктури зі збору, зберігання, оброблення всіх видів відходів, зокрема побутових, у тому числі роздільного збору. Наразі у рамках цього Регіонального плану дуже актуальним також буде інвестиційний план та пропозиції щодо тарифної політики.

Нагадаємо, обласним державним адміністраціям необхідно розробити та затвердити Регіональний план управління відходами до 2030 року відповідно до Національної стратегії управління відходами в України до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 820, та до пункту 3 Національного плану управління відходами до 2030 року, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 117-р.

Джерело: sm.gov.ua