На Сумщині повідомлено про підозру експосадовцю, через службову недбалість якого 1 га лісу передано в приватну власність

Прокуратурою Сумської області 17 червня 2020 року повідомлено про підозру колишньому начальнику відділу земельних ресурсів у Сумському районі, через неналежне виконання службових обов’язків якого 1 га земель лісового фонду незаконно передано в приватну власність (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про це сьогодні, 18 червня, повідомили в прес-службі прокуратури Сумської області.

Під час моніторингу мережі Інтернет виявлено оголошення про продаж «Шикарного участка в лесу над озером, 100 соток». Щоб встановити правомірність передачі такої категорії земель фізичній особі, було розпочато кримінальне провадження.

У ході слідство встановлено, що зазначена земельна ділянка, розташована на території Великочернеччинської сільської ради Сумського району, перебувала в постійному користуванні лісогосподарського підприємства і входила до складу земель, призначених для ведення лісового господарства. Однак начальник відділу земельних ресурсів, у порушення вимог чинного законодавства, погодив проєкт землеустрою щодо відведення вказаної землі фізичній особі для ведення особистого селянського господарства площею 0,9 га та для індивідуального дачного будівництва площею 0,1 га.

Незаконна передача землі у приватну власність спричинила державним інтересам 325 тис. грн матеріальних збитків. На даний час за клопотанням прокуратури на вказані землі рішенням суду накладено арешт, водночас прокуратура готує позовну заяву щодо повернення землі з протиправного користування.

Досудове слідство проведено Слідчим управлінням Нацполіції за оперативного супроводу Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.