Міські обранці просять керівництво країни вирішити ситуацію з перереєстрацією обласних підприємств

Депутати міської ради під час другого пленарного засідання LVI сесії звернулись зі зверненням до керівництва країни щодо недопущення цілеспрямованого та системного руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в Сумах. Про це повідомляє Інформаційний портал Сумської міської ради.

Своє звернення депутати адресували новообраному Президенту України, Прокуратурі Сумської області, Головному управлінню Національної поліції в Сумській області, Управлінню Служби безпеки України в Сумській області, Головному управлінню Державної фіскальної служби у Сумській області, Сумській обласній раді, управлінню майна Сумської обласної ради.

У тексті документа йдеться про те, що протягом грудня 2018 року керівництво Сумської обласної ради здійснювало заходи, спрямовані на примушування керівників підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування, засновником яких виступає Сумська обласна рада, та які розташовані у Сумах, вносити зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань стосовно зміни місцезнаходження цих юридичних осіб та зазначати їх місцезнаходження в населених пунктах Білопільського, Краснопільського, Сумського та Охтирського районів Сумської області. Внаслідок такого адміністративного впливу керівники деяких підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування стало вимушене внесення зміни до Єдиного державного реєстру стосовно місцезнаходження, не змінюючи фактичного місцезнаходження цих юридичних осіб.

Станом на сьогодні змінено місцезнаходження 43 юридичних осіб Сумської обласної ради.

Загалом у Сумах розміщується близько 70 підприємств та установ (закладів) комунальної форми власності, засновниками яких є Сумська обласна рада. Отже, зазначені підприємства, установи, заклади прогнозовано повинні сплатити до бюджету міста у 2019 році біля 74 млн гривень.

Усі працівники користуються благами, створеними за рахунок коштів, які надходять до міського бюджету від юридичних та фізичних осіб платників податків. Діти працівників відвідують загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста Суми. Працівники щоденно користуються комунікаційними системами, системами освітлення, комунальним транспортом. Але для забезпечення життєдіяльності міста, потрібно постійне наповнення міського бюджету.

У навмисних діях щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб, які не обумовлені будь-якими обставинами соціального, економічного або адміністративного характеру, сумські обранці вбачають винятково мету послабити та системно зруйнувати фінансову основу місцевого самоврядування в місті.

Тому з метою усунення загрози фінансовим основам територіальної громади міста, депутати попросили у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, негайно втрутитися в ситуацію та припинити незаконні дії з боку посадових осіб Сумської обласної ради та керівників підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування, засновником яких виступає Сумська обласна рада.

Окрім того, попросили прокурора Сумської області Віталія МАТВІЙЧУКА, начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Миколи ЛУШПІЄНКА, т. в. о. начальника Управління Служби безпеки України в Сумській області Юрія ЗАХАРЧЕНКА вважати це звернення заявою про вчинений злочин та згідно зі ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування відносно посадових осіб виконавчих органів Сумської обласної ради та керівників юридичних осіб, зазначених у додатку до цього звернення, за частиною 2 ст. 2051 та за частиною 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО подякував депутатському корпусу за розуміння ситуації та підтримку відповідного проекту рішення. «Це рішення сьогодні вкрай важливе, адже потрібно знайти важелі впливу на тих, хто діє всупереч чинному законодавству і позбавляє мешканців міста коштів, які потрібно спрямовувати на низку важливих для міста програм», – наголосив очільник міста.

Також під час сесійного засідання депутати проголосували за рішення, яким утворили тимчасову комісію щодо врегулювання ситуації з приводу перереєстрації місцезнаходження комунальних підприємств, установ, організацій обласного підпорядкування.