Головним митником в Україні став Максим Нефьодов

Комісія з питань вищого корпусу державної служби ухвалила рішення рекомендувати Кабінету Міністрів призначити першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова на посаду голови нової Державної митної служби (ДМС).

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна“, відповідне рішення комісія ухвалила за підсумками завершального етапу конкурсу на цю посаду – співбесіди, що відбулася у вівторок.

Окреслюючи свої пріоритети на посаді голови ДМС під час співбесіди, Нефьодов відзначив, що має намір змінити керівництво тих митниць, “де є особливі проблеми”.

На думку Нефьодова, за кілька місяців неможливо побороти контрабанду, однак він назвав кілька кроків, які могли б почати боротьбу на цьому шляху.

“Я працюватиму над тим, щоб на території митниць не стояли всі правоохоронні органи, кожен з яких є слабкою ланкою”, – сказав він.

Водночас Нефьодов відзначив необхідність співпраці з митницями інших країн, відкриття митних реєстрів.

“Як я вибудував для себе роботу в Міністерстві економрозвитку. Звичайно, зустрічатися з кожним (представником бізнесу – ІФ) я не можу та й не хочу… Чому я відповідаю на меседжі у Facebook – не з марнославства, а щоб знали підлеглі, що кожен може мені написати, що якщо трапиться якась неприємність, до мене інформація ця дійде… Але має бути канал зворотного зв’язку”, – сказав Нефьодов, уточнивши, що водночас налагодження такого каналу для нього не є пріоритетом.


Відомий український блогер Олег Дубинський розкритикував призначення Нефьодова. Подробиці у відозверненні:

#дубинизмыСубъективные итоги 25 июня 1. Максим Нефедов стал главой таможенной службы. И это зашкварный зашквар2….

Gepostet von Dubinsky.pro am Dienstag, 25. Juni 2019

Крім Нефьодова, у фінальному етапі конкурсу брали участь керівник ГО “Центр розвитку цифрової економіки”, експерт Центру соціально-економічних досліджень Андрій Саварець, проректор з наукової частини Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш.

Нефьодов з 18 лютого 2015 року обіймав посаду заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, з 2016 року – першого заступника міністра.

35-річний Нефьодов з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка і має ступінь магістра за спеціальністю «економічна теорія». У 2003-2006 роках працював аналітиком зі злиттів і поглинань у компанії Golden Gate Business.

У 2006-2010 роках працював в інвесткомпанії Dragon Capital, де обіймав посаду віце-президента, а згодом директора інвестиційно-банківського департаменту.

У 2010 році він став керуючим партнером інвестфонду Icon Private Equity.

Вільно володіє англійською мовою.