Екс-президент Перу застрелився через звинувачення в хабарництві

Колишній президент Перу Алан Гарсія помер після того, як вистрелив собі в голову. В той момент до нього саме прийшла поліція, щоб арештувати.

Поліцейські відвезли його до лікарні у столиці країни, Лімі.

Лікарі казали, що потерпілий був у важкому стані. Його смерть підтвердив чинний президент країни Мартін Віскарра.

Біля лікарні зібралися прихильники Гарсії.

Пана Гарсію звинувачували в отриманні хабарів від бразильської будівельної компанії Odebrecht. Сам він ці звинувачення заперечував.

Його мали заарештувати у зв’язку з цими закидами.

Міністр внутрішніх справ Карлос Моран розповів журналістам, що коли прибула поліція, пан Гарсія попросив дати йому зателефонувати. Він зайшов до кімнати і зачинив двері.

За словами Морана, за кілька хвилин пролунав постріл. Поліцейські силою відкрили двері і побачили Алана Гарсію, який сидів на стільці з кульовим пораненням в голову.

Хто такий Алан Гарсія?

Алан Гарсія був президентом Перу з 1985 по 1990 рік, а потім знову з 2006 по 2011 рік.

За словами слідчих, під час свого другого терміну він брав “відкати” у Odebrecht, пов’язані з проектом будівництва лінії метро в столиці.

Компанія Odebrecht визнала, що з 2004 року заплатила у Перу майже 30 млн доларів хабарів.

Але пан Гарсія стверджував, що став жертвою політичного переслідування.

Екс-президент Перу Алан Гарсія
Image captionАлан Гарсія всі звинувачення заперечував

Що за скандал довкола Odebrecht?

Odebrecht – це бразильський будівельний гігант, який має великі інфраструктурні проекти по всьому світу. Серед них – спорудження місць для проведення Олімпійських ігор 2016 року та Чемпіонату світу з футболу в Бразилії 2014 року.

Але під впливом антикорупційних розслідувачів компанія визнала, що платила хабарі у більш ніж половині країн Латинської Америки, а також в Анголі і Мозамбіку.

Слідчі твердять, що Odebrecht підкупила чиновників або кандидатів на виборах в обмін на прибуткові контракти на будівництво.

Корупційний скандал зачепив політиків у всій Латинській Америці.

Як скандал позначився на Перу?

Проти чотирьох останніх президентів Перу ведуться розслідування через корупцію. Ще один екс-лідер країни, Альберто Фухіморі, – сидить у в’язниці за корупцію та порушення прав людини.

Екс-президент Педро Пабло Кучинськи був госпіталізований з високим кров’яним тиском у середу. Це сталося усього через кілька днів після того, як його арештували за звинуваченнями у справі компанії Odebrecht.

Нинішній лідер опозиції Кейко Фухіморі також перебуває в попередньому ув’язненні за звинуваченням у тому, що взяв у Odebrecht хабарів на $1,2 млн.

У жовтні опитування громадської думки показало, що 94% перуанців вважають рівень корупції у своїй країні високим або дуже високим.

Джерело: bbc.com