Денис Шмигаль: що відомо про нового Прем’єр міністра України

Верховна Рада сьогодні, 4 березня, проголосувала за призначення прем’єр-міністром в.о. віцепрем’єра Дениса Шмигаля.

“За” проголосував 291 народний депутат.

Перед цим український парламент відправив у відставку Олексія Гончарука, що тягне за собою відставку всього складу уряду.

ПРИСЯГА

“Я, Шмигаль Денис Анатолійович, усвідомлюючи високу відповідальність члена Кабінету міністрів України урочисто присягаю на вірність українському народові, зобов’язуюся додержуватися Конституції України та законів України, зміцнювати суверенітет і незалежність України, обстоювати права і свободи людини та громадянина, дбати про добробут українського народу, сталий і демократичний розвиток суспільства”, – сказав Шмигаль.

Що відомо про Шмигаля

Із серпня 2019 року по лютий 2020 року Шмигаль обіймав посаду голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Потім отримав посаду віце-прем’єра.

Денису Шмигалю 44 роки, він народився і навчався у Львові. Освіту отримав у Львівській політехніці, згодом став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил.

Також відомо, що свого часу він стажувався і навчався за кордоном за програмою підготовки менеджерів міністерства економіки та енергетики Німеччини.

З 1995 по 2005 роки працював у бізнесі, а у 2009 пішов на державну службу до Львівської облдержадміністрації, де керував департаментом економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі.

Шмигаль і Зеленський
Фото: УНІАН

Після 2014 року працював заступником обласного управління Фіскальної служби.

За кілька років звільнився і пішов на посаду віцепрезидента компанії “Львівхолод” – мережі магазинів “Рукавичка”.

У 2018 Шмигаль став директором Бурштинської ТЕС – найбільшого в Івано-Франківській області виробника електроенергії. Це підприємство входить до холдингу Ріната Ахметова. Саме тому в ЗМІ Шмигаля інколи називають “людиною Ахметова”.

Сам Шмигаль це заперечує.

“Я з Рінатом Леонідовичем не знайомий особисто, – розповідав він нещодавно в інтерв’ю “Укрінформу” і додавав, що максимальний рівень його зустрічей у структурах Ахметова – керівник “ДТЕК Енерго” Дмитро Сахарук і керівник ДТЕК Максим Тімченко. – А акціонера ДТЕК я бачив, як і всі, тільки по телевізору”, – наголошував Денис Шмигаль.

Згідно з декларацією пана Шмигаля, у холдингу ДТЕК за 2018 рік він заробив 3,5 мільйони гривень. Родина мала в готівці 115 тисяч доларів.

За інформацією bbc.com

Фото: УНІАН


Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook та Instagram.