Битиці, аби приєднатися до Сумської ОТГ, необхідно повернутись до громадських обговорень

«Ми повинні приєднатися до міста Суми» — так прокоментував голова Битиці приєднання до Сумської ОТГ. Повідомляє UA:Суми.

Нагадаємо, минулого тижня депутати Сумської міської ради проголосували за приєднання до Сумської ОТГ Піщанської сільської тергромади. Питання ж про приєднання Битицької сільради вже виносилось на голосування у Сумській міській раді у лютому цього року – тоді депутати його не підтримали, бо на сесії були присутні мешканці села, які виступали проти.

«Це були не мешканці нашої сільської ради, Правий сектор, якісь люди. Зробили плакат, і власне чим вони вплинули на прийняття рішення депутатами міської ради. Ми повинні приєднатися до міста Суми, тому що в якийсь інший бік, ні сполучення нема, ні перспективи нема, бо що таке ОТГ на сьогодні? ОТГ це громада, яка несе на собі все навантаження і школу, і садок, і клуб, і інфраструктуру. А це вже велике навантаження на бюджет сільради, і сільрада всі ці функції виконувати не зможе», — прокоментував Битицький сільський голова Юрій Цаплієнко. 

«На даний момент, якщо дивитися на карту об’єднати тергромад Сумщини, то Битиця по великому рахунку може приєднатися тільки до Сумської міської ОТГ, оскільки навколо неї ОТГ, які були запропоновані перспективним планом формування тергромад вже створені. Їм потрібно по великому рахунку, враховуючи ті питання, які були у населення територіальної громади, основних її представників саме громадських обговорень розпочати процес з моменту ініціювання добровільного приєднання до тергромади міста Суми. Таке розпорядження видає голова сільради, тобто пан Цаплієнко. Після цього по новій організовуються громадські обговорення. Також, повинні бути оголошення по всьому селу і т.д. Після цього у них буде проходити сесія сільради«, — пояснив консультант офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.


За перспективним планом, до складу Сумської ОТГ мають увійти також Стецьківка та Велика Чернеччина.

Наразі, після створення Сумської громади в області працюватиме 31 об’єднана громада, в 4 новостворених ОТГ — Білопільській, Липоводолинській, Річківській та Синівській вибори голів та депутатів призначено на 30 червня 2019 року, а ще 2 громади Сумщини (Путивльська та Тернівська) чекають на призначення перших виборів.

Джерело: sm.suspilne.media