53% українців проти скасування мораторію на продаж землі, – опитування “Рейтинг”

Ілюстрація: capital.ua

Відповідно до опитування соціологічної групи «Рейтинг», 53% українців не підтримують ідею скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. За скасування мораторію — 31%.

Про це йдеться у результатах опитування, проведеного 24-27 жовтня 2019 року, у якому взяло участь 2000 респондентів, які репрезентують населення України за віковою, статевою та регіональною структурою. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Зазначається, що більшість тих людей, які підтримують скасування мораторію на продаж землі власники земельних паїв. Водночас 70% власників паїв, у разі запровадження ринку сільгоспземель, планують надалі здавати свої паї в оренду, а 16% — продати.

«Більше половини зазначили, що можна запроваджувати ринок землі в Україні: з них 22% за відкриття ринку якнайшвидше, 10% за те, щоб це було через рік, 21% – через кілька років», — йдеться у результатах опитування.

28% українців виступають проти запровадження ринку землі будь-коли, а 69% — проти надання дозволу іноземцям купувати землю. Навіть серед тих, хто підтримує запровадження ринку землі — половина проти продажу її іноземцям.

«За останні два місяці зросла лояльність до фермерів, громадян України та державних компаній. Важливо, що молодь більш лояльна до всіх можливих суб’єктів ринку», — зазначають у «Рейтингу».

За даними опитування, 70% українців підтримують надання фермерам права продавати та дарувати свої земельні паї виключно українським компаніям та громадянам, 60% українців підтримують право купувати землю у кредит.

«Водночас опитані скоріше не погоджуються з ідеєю збільшення розміру земельного податку для поповнення місцевого бюджету (48% – проти, 22% – за) та ідеєю надання права власникам паїв продавати їх усім, включаючи іноземних суб’єктів (71% – не підтримують, тільки 16% – підтримують)», — йдеться у дослідженні.