Завдяки кнопці «терміновий виклик поліції» затримали дебошира з наркотичною сировиною

Чоловік став вже 106-м правопорушником, якого в цьому році затримали поліцейські завдяки спрацюванню такої кнопки. Правоохоронці стверджують: передбачливість власників та адміністрацій закладів, які користуються даною послугою, дозволяє  останнім уникнути зайвих матеріальних збитків, а самим поліцейським – миттєво реагувати та оперативно затримувати правопорушників.

В багатьох закладах, організаціях приватної і державної форми власності, чи просто в громадських місцях поліцією охорони розміщено кнопку «терміновий виклик поліції». Як показує практика, населення досить активно користується цією послугою. Лише за три місяці поточного року зареєстровано 99 спрацювань таких кнопок.

«Завдяки тому, що час прибуття груп реагування за такими викликами не перевищує 5 хвилин, нашими співробітниками були затримані 105 правопорушників. В більшості це люди, які поводились неадекватно та порушували громадський порядок. Нерідко трапляється, що затримані мають при собі наркотичні речовини», – коментує Юрій Курако, командир батальйону Управління поліції охорони в Сумській області.

Подібний випадок трапився на передодні. Будучи напідпитку, 38-річний чоловік чіплявся до відвідувачів та працівників торгівельного закладу. Правоохоронцям знадобилось не більше трьох хвилин, щоб прибути за викликом та вгамувати дебошира. Під час огляду у нього було виявлено згорток, в якому знаходилась речовина зеленого кольору, схожа на канабіс. За вчинення хуліганських дій чоловік, можливо, відбувся б попередженням, але за зберігання наркотику йому доведеться відповідати за кримінальним кодексом. Сьогодні, в рамках відкритого за ознаками  ч.1 ст. 309 «Незаконне зберігання наркотичних засобів» КК України кримінального провадження, проводяться слідчі дії. Максимальним покаранням може стати до трьох років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Сумської області   (за інформацією УПО в Сумській області)