Захворюваність населення Сумщини на 48% вище порогового рівня

На 5 тижні 2020р. зареєстровано зростання захворюваності на грип та ГРВІ в області та значне перевищення порогового рівня. Рівень інтенсивності епідемічного процесу – високий. За медичною допомогою з приводу грипу та ГРВІ звернулось 8429 осіб. Показник захворюваності населення області на 48% вище порогового рівня.

На 6-ти адміністративних територіях показник захворюваності перевищує середньообласний. Найвищий рівень захворюваності в м.Лебедин, найнижчий в В.Писарівському районі.

В структурі захворілих питома вага дорослих та дітей віком до 17 років складає відповідно: 30% та 70%. Захворюваність дітей в 12,6 рази перевищує захворюваність серед дорослих. Найвища інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ серед дітей в віковій групі від 5 до 14 років.

На 5 тижні зросла кількість випадків грипоподібних захворювань, зареєстровано 89 випадків на 10-ти адмінтериторіях області.

З початку епідсезону у вірусологічній лабораторії ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено методом ПЛР біоматеріал від 59 захворілих осіб. Віруси грипу виявлені у 18 хворих (30,5%), з них 16 – грип типу А.