За минулу добу рятувальники тричі проводили демеркуризацію житла

8 квітня о 17:26 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що розбився ртутний медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній із кімнат квартири по вул. З. Космодем’янської в м. Суми. На місце виклику направили відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Рятувальники зібрали близько 2 г ртуті та провели демеркуризацію помешкання.

Того ж дня о 10:19 схожі випадки мили місце по вул. Г. Кондрать’єва та вул. Гагаріна в обласному центрі. Силами відділень 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини та Групи спеціальної пожежної техніки загону технічної служби було здійснено демеркуризацію у квартирах багатоповерхових житлових будинків, де через розбитий термометр також стався розлив ртуті.Фахівці застерігають, що у даний період, коли зростає кількість випадків простудних захворювань, громадяни все частіше користуються термометрами. Проте не можна забувати про обережність при роботі з такими вимірювальними приладами.

Пам’ятайте! Ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади зі ртуттю у сміттєві баки – це несе загрозу довкіллю та іншим громадянам. Не дозволяйте дітям гратися з медичними термометрами. Якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців Служби порятунку за номером «101».