З початку нерестової кампанії на Сумщині викрито 34 порушення

У період з 1 по 10 квітня 2019 року інспектори Сумського рибоохоронного патруля зафіксували 34 порушення природоохоронного законодавства. З них, складено 18 протоколів за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП),  один – за порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України (ст. 90 КУаАП), один – за продаж риби без відповідних документів (ч. 1 ст.  88-1) та два – за збут чи зберігання заборонених знарядь лову (ч. 1 ст. 85-1 КУпАП). Також оформлено 12 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«У ході проведених заходів вилучено 58 кг водних біоресурсів. Крім того, конфісковано 63 од. заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 10 894 грн», – повідомили у відомстві.

Для прикладу, другого квітня рибоохоронці зафіксували грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Псел, поблизу с. Миропілля Краснопільського району Сумської області. Порушник здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – однією сіткою. При цьому добув 38 екз. плітки та 1 екз. ляща, загальною вагою близько 2 кг. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 3 400 грн. На особу оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КУпАП. Знаряддя лову вилучено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно опису-оцінки знарядь лову.

П’ятого квітня інспектори рибоохоронного патруля на водоймі в с. Новоандріївка Білопільського району було затримано громадянина, який  за допомогою драги добував мотиля. Таким чином, йому вдалось впіймати 3 кг водних безхребетних. Завдано збитків у розмірі 1 530 грн. На порушника складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. 

Того самого дня на цій же водоймі виявлено та вилучено три сітки, власника яких не було встановлено. В знаряддях лову знаходилась риба 12 екз. сріблястого карася вагою 3 кг, які в живому вигляді випущено у водне середовище.

Також п’ятого квітня інспекторами було затримано порушника, який здійснював вилов риби забороненими знаряддями лову – двома сітками. Інцидент стався на озері в с. Туранівка Ямпільського району. У сітках браконьєра знаходилась така кількість риби: плітка – 15 екз. та окунь – 7 екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала близько 3 кг. Завдано збитків у розмірі 1 394 грн. На особу складену протокол про адміністративне порушення за ч.4 ст.85 КУпАП.

Того самого дня в ході рибоохоронної роботи на території водосховища Ромен у Конотопському районі було виявлено та вилучено чотири сітки. В знаряддях лову знаходилось 12 екз. карася сріблястого, які в живому вигляді випущено у водойму.

Цього ж дня на водоймі поблизу с. Біжівка Буринського району було виявлено та вилучено сім сіток, довжиною близько 300 метрів. В знаряддях лову знаходилось 12 кг сріблястого карася (112 екз). Складено акти виявлення безгосподарського майна. Біоресурси вилучено та здано в комунальне підприємство «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради.

Шостого квітня рибпатрульні викрили грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на водоймі в с.Печище Сумського району. Було затримано громадянина, який на човні здійснював вилов риби однією сіткою. У такий спосіб йому вдалося впіймати 1,4 кг риби з них: карася сріблястого – 9 шт., карася золотого – 2 шт., даний вид риби занесений до Червоної книги України та окуня –1 шт. Завдано збитків у розмірі 830 грн. На порушника складено два протоколи за ч.4 ст.85 КУпАП та ст. 90 КУпАП за порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України. Човен та сітку вилучено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно опису-оцінки знарядь лову.

Дев’ятого квітня держінспектори зафіксували два грубих порушення правил рибальства на водоймі у с. Нові Вирки Білопільського району. Порушники здійснювали вилов риби забороненим знаряддям лову – двома сітками. При цьому здобули 13 екз. плітки, 1 екз. лина та 1 екз. окуня загальною вагою близько 1,5 кг. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 1 241 грн. На осіб оформлено два протоколи про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КУпАП. Знаряддя лову вилучено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно опису-оцінки знарядь лову.

Управління Держрибагентства у Сумській області закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушень – прохання терміново повідомляти на «гарячу лінію» відомства: (096) 838-25-70 (0542) 77-90-13 або всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

Довідкова інформація:

За грубе порушення правил рибальства частиною 4 ст. 85 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн. Порушення порядку придбання чи збуту риби відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.