З початку березня конфісковано 47 одиниць заборонених знарядь лову, – Сумський рибоохоронний патруль

У період з 1 по 20 березня 2019 року інспектори Сумського рибоохоронного патруля зафіксували 46 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів, з яких дев’ять грубих. Також складено 12 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), сім – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено 12 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими конфісковано 19 кг риби та 19 од. заборонених знарядь лову.

«З початку березня у порушників конфісковано 68 кг водних біоресурсів та 47 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів у розмірі 1 241 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 4 097 грн», – повідомив керівник Сумського рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, третього березня інспектори рибоохоронного патруля на водоймі в с. Ульянівка Білопільського району затримали громадянина, який добував рибу забороненим знаряддям лову. За допомогою сітки порушник виловив 31 екз. карася сріблястого, загальною вагою 7 кг. Завдані збитки на суму 527 грн.

10 березня було викрито порушення на водосховищі Косівщинське, в с. Косівщинське Сумського району. Чоловік займався риболовлею за допомогою сітки. В результаті виловив 2 екз. коропа, загальною вагою 2 кг. Збитки, завдані рибному господарству, склали 612 грн

18 березня держінспектори виявили порушника на р. Десна, (кома) біля с. Собич Шосткинського району. Громадянин ловив рибу забороненим знаряддям лову – сіткою. При цьому йому вдалося впіймати 2 ос. щуки, загальною вагою близько 5 кг. Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 1 700 грн.

По фактам правопорушення складено протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП.

06 та 14 березня рибоохоронним патрулем затримано двох порушників на р. Сейм, в с. Нові Вирки та на водоймі с. Рижівка Білопільського району. Громадяни ловили рибу, перевищуючи норму живцевих снастей на одну особу – 17 «щуковками». Біоресурсів спіймати не встигли. На чоловіків накладено штрафів на суму 255 грн.

Крім цього, 15 та 18 березня інспектори здійснили перевірку законності продажу риби на ринках в м. Шостка та м. Суми. В результаті проведених заходів було вилучено з продажу 16 кг водних біоресурсів, а саме: кефаль – 30 шт., плітка – 39 шт., плоскирка – 20 шт. (розписати по кг) та мотиль – 0,5 кг.