З 25 березня у Сумах розпочнеться загальноміський місячник з благоустрою

У Сумах традиційно, аби прибрати місто після зими та упорядкувати зелені зони, проведуть загальноміський місячник з благоустрою. Повідомляє Інформаційний портал Сумської міської ради.

Про це під час брифінгу розповіли заступник міського голови Ольга ВОЛОШИНА та начальник відділу правового забезпечення, договірної, дозвільної документації та супроводу адміністративної практики управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Євгенія ГОРEВА.

«Погодні умови нам дозволяють розпочати прибирання міста трішки раніше, ніж завжди. Відтак цьогорічна толока розпочнеться з 25 березня і триватиме по 22 квітня. Дні загальноміського прибирання заплановані на 18, 19, 20 квітня. Як і завжди, прибиратимуть вулиці, упорядкуватимуть території парків, прибудинкових територій, висаджуватимуть зелені насадження», – сказала заступник міського голови Ольга Волошина.

12 березня виконавчий комітет ухвалив рішення «Про проведення загальноміського місячника благоустрою на території міста Суми», у якому визначені заходи щодо забезпечення належного санітарного стану та благоустрою, ліквідації несанкціонованих звалищ сміття та озеленення території Сум.

За її словами, визначено території, що приводитимуть до ладу структурні підрозділи міської ради, заклади та установи міста. Усі житлово-експлуатаційні організації, ОСББ міста мають забезпечити належний санітарний стан на територіях, закріплених та прилеглих до них, а мешканці приватного сектору – на розташованих поруч із домоволодіннями.

Організацією вивезення та прийому сміття з місць проведення загальноміського місячника благоустрою займатимуться департамент інфраструктури міста та КП «Сумижикомсервіс».

Спікери закликали всіх відповідально ставитися до прибирання, адже за неприбрану територію передбачений штраф: 850-1700 грн. для юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців і 340-1360 грн. для фізичних осіб.

Разом з тим Євгенія Горeва додала, що за порушення Правил благоустрою та законодавства у сфері благоустрою торік накладено штрафів на суму 1,86 млн грн., стягнуто – 1,53 млн грн. За 2019 рік вже накладено штрафів на суму 204,3 тис. грн, а сплачено – 224,4 тис. грн. (додаються кошти за 2018 рік).

Під час брифінгу спікери закликали всіх небайдужих показати гідний приклад іншим, долучитись до проведення весняної толоки. У разі необхідності вирішення організаційних питань (забезпечення відповідним інвентарем, вивезення сміття) завчасно звертатись у департамент інфраструктури міста (70-05-90) та управління «Інспекція з благоустрою м. Суми» (70-06-02).

Також підкреслили, що при виявленні залишеного сміття після прибирання, несанкціонованих сміттєзвалищ на територій Сум, мешканці можуть звернутися у департамент інфраструктури міста, управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» та відділ «Служба 15-80», аби там відповідно відреагували.