З 1 січня посилюють допомогу особам, що доглядають за хворими дітьми

На цьому акцентувала увагу заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила МУСІЯКА під час засідання обласної координаційної ради з вирішення питань осіб з інвалідністю. Повідомляє Сумська ОДА.

Вона поінформувала учасників засідання про нововведення в законодавстві щодо надання окремих видів державної допомоги, детально зупинившись на питанні соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми.

«З 1 січня цього року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 3 липня 2018 року № 2476-VIII внесено зміни до Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в частині надання допомоги особам, які доглядають за хворими дітками. Ця норма набула чинності з 1 січня», – повідомила Людмила Мусіяка.

Така допомога надається щомісяця в розмірі, що відповідає прожитковому мінімуму для непрацездатної особи (1497 гривень). Для її призначення необхідно надати копію паспорту, ідентифікаційного коду та довідку про права на дитину (якщо це опікун).  Також, ще одним із необхідних для призначення документів є довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Насамкінець Людмила Мусіяка звернулася до учасників засідання з проханням проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу з піднятих питань на місцях: «До оформлення інвалідності для таких дітей, батьки мають можливість отримати підтримку від держави, і вони мають бути поінформовані про це. Тому, звертаюся до громадських організацій, які опікуються вирішенням питань осіб з інвалідністю, з проханням проводити роз’яснювальну роботу також. Важливо, аби люди які звертаються саме до ваших представників, отримували всю необхідну інформацію про наявність такого виду державної допомоги».