Як у Сумах шахрая зловили (ВІДЕО)

Зловмисника, який за поширеною схемою «ваш син в поліції» видурював у жителів обласного центру гроші, затримали оперативники карного розшуку Сумського відділу поліції. Чоловік підозрюється у вчиненні кількох шахрайств.

В Сумах працівники карного розшуку Сумського відділу поліції  затримали 26-річного жителя обласного центру, що підозрюється у скоєнні ряду злочинів. Допомогла поліції викрити афериста потенційна його жертва, яка під час розмови з ним зуміла себе опанувати, та швидко повідомити про спробу шахрайства родичів і поліцію.

Спільник шахрая, знаходячись у іншому місті та користуючись телефонним довідником, обдзвонював всі підряд телефонні номери сумчан. Коли ж натрапляв на пенсіонера чи пенсіонерку, дуже правдоподібно розповідав їм, що їх син нібито потрапив до поліції за злочин. І коли вдавалося «розвести» літню людину на гроші, залучав до справи свого спільника з Сум. А той вже на таксі під’їжджав за вказаною адресою і забирав у стариків гроші.

Поліція в ході слідства встановила, що з початку нинішнього року сумський шахрай встиг обібрати щонайменше п’ятьох пенсіонерів. Всі потерпілі  віком від 70-ти до 85-ти років. У своїх жертв протягом трьох останніх місяців молодий зловмисник примудрився видурити понад сорок тисяч гривень. Немічні старики, аби визволити «дітей та онуків з біди», віддавали шахраєві хто п’ять, хто сім, а хто й десять тисяч гривень.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ст.15 ч.2, ст. 190 ч. 2  «Шахрайство» Кримінального кодексу України. За шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому кримінальне законодавство передбачає покарання у вигляді чималого штрафу, виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Слідство триває.