Випускників медучилищ Сумщини заохочують до служби «103»

Адміністрація Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на чолі з директором Анатолієм Александренком започаткувала цікавий проект.

Першим етапом проекту було проведення на базі Лебединського медучилища ім. професора М.І. Сітенка науково-практичної конференції з актуальних питань екстреної та невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі та конкурсів із практичної майстерності серед студентських команд. Аналогічні заходи відбуватимуться по черзі в кожному медучилищі Сумщини.

Організаційну роботу, розробку конкурсних завдань і майстер-класів забезпечили інструктори Центру. Справедливе та чесне суддівство конкурсів здійснювали головний суддя, інструктор навчально-тренувального відділу (НТВ) Ярослав БОРИСЕНКО та апеляційний суддя, заступник директора Центру з медичної роботи Максим НОВІКОВ.

Учасники науково-практичної конференції розглянули два теоретичних питання: «Надання допомоги травмованим на догоспітальному етапі» та «Медичне сортування при надзвичайних ситуаціях з великою кількістю потерпілих». Доповідачі не лише теоретично розповідали, а й демонстрували на практиці, як слід діяти у тій чи іншій неординарній ситуації.

Особливо сподобались студентам майстер-класи, що дали провідні інструктори Центру, присвячені іммобілізації постраждалих на довгій транспортувальній дошці, зупинці кровотеч на догоспітальному етапі, первинному медичному сортуванню. Юнаки та дівчата мали змогу не лише спостерігати, як вправно працюють досвідчені медики, а й самим спробувати відпрацювати практичні маніпуляції.

Безпосередньо у самих змаганнях взяли участь 7 команд: 3 – з Лебединського училища і по одній від Сумського медичного коледжу, Конотопського медичного училища, Шосткинського медичного училища та Глухівського медучилища. Команди виконували три завдання: тестові (тут всі продемонстрували гарні знання, за що отримали високі бали), а також два практичних: «Мотоцикліст» (допомога мотоциклісту, який потрапив в аварію) та «ДТП» (допомога потерпілим в автокатастрофі, серед яких – одна дитина).

За підсумками конкурсу І місце виборола команда Конотопського медучилища, на другому місці – Лебединське училище, на третьому місці – команда Шосткинського медучилища.

Усі команди отримали джгути САТ для тренування, посібники з методичними рекомендаціями та солодощі від директора Центру Анатолія Александренка. Також всі училища та коледж одержали  м’які ноші. Окрім цього, переможцям – колективам із Конотопа та Лебедина – вручили транспортувальні дошки для іммобілізації травмованих, а шосткинцям для відпрацювання надання першої допомоги травмованим – шийні комірці.

Джерело: sm.gov.ua