Вулицями міста: цікаві факти про Горького

Спочатку вона мала назву Московський шлях, пізніше – Суджанська, деякий час носила ім’я лідера більшовиків Троцького, потім знову Суджанська і досьогодні-вул.М.Горького.

У дорадянський період вулиця забудовувалася переважно садибами пересічних громадян, а також промисловими підприємствами. На початку вулиці Горького до нашого часу збереглися садиби заможних громадян, де зараз розташовуються крамниці та приватні установи.

Понад 200 років на цій вулиці існувала в’язниця, яку було знесено у кінці 80-х років минулого століття.

У повоєнний період вигляд вулиці докорінно змінився: практично зникли одноповерхові будинки, яких замінили типові багатоквартирні.

У 30-роках було знесено церкву Різдва Богородиці, і 1953 року на її місці побудували Палац культури СМНВО.

У 1957 році розпочалося будівництво адміністративного корпусу Сумських електромереж на вулиці Горького, 1. Працювати в ньому розпочали у 1959 році.

У 1962 році побудована нова будівля адміністрації й інженерних служб машинобудівного заводу ім. Фрунзе.(будинок зі шпилем)

У 1970-х був побудований “Салон мод”.

1980 року було зведено і здано в експлуатацію будинок #25. Це єдина дев’ятиповерхівка на вулиці Горького.

У середині 90-х рр. минулого століття у сквері на початку вулиці Горького було встановлено пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС (автор-С.Філоненко). Зараз цей сквер має назву Сквер Чорнобильців, тут щорічно проводяться пам’ятні заходи на згадку про катастрофу на атомній станції

Зараз на вулиці розташовано багато аптек, є бібліотека, ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), архів, ринок, відділення Ощадбанку і ПриватБанку, “ЕкоМаркет”, кав’ярні.

Текст Єріка Шпанцева, Надя Павленко, Андрей Мозговой.

Фото Еріка Шпанцева, Надя Павленко