Вулицями міста: Нікандра Чибісова у Сумах

Одним із найперших житлових масивів на вільних від забудови міських землях у Сумах був Курський мікрорайон з однойменним проспектом.

Вихід із будівництвом капітального житла на вільні від забудови території був здійснений іще 1955 року, в результаті чого виник квартал двоповерхових цегляних житлових будинків на вулицях 40 років Компартії України, Новорічна, 40 років Жовтня. На цьому експерименті північний варіант будівництва державного житла був надовго забутий і тільки з активним розвитком північного промвузла, коли гостро постало питання про необхідність утворення поблизу підприємств житлового району, він був відновлений.

Масове будівництво в цьому житловому районі розгорнулося у 1970-80-х роках, коли тут зводили типові панельні п’ятиповерхівки.

Одночасно забудовувалася і вул. Курська

У 1950-х на 40 років КПУ будують лазню. У 1970-х з’являються дитячі садочки “Чебурашка” і “Тюльпан” (зараз як дитячий садок функціонує тільки перший з них). У кінці 1990-х на вул. 40 років Жовтня будуються три дев’ятиповерхівки.

2012 року вул. 40 років КПУ перейменовують у вул. імені генерала Нікандра Чибісова, який звільняв Суми під час 2 Світової війни, а 2017 40 років Жовтня – у вул. Романа Атаманюка. Роман Атаманюк, уродженець міста Суми, загинув у травні 2015 року в зоні проведення антитерористичної операці.

Текст Еріка Шпанцева (ред. Nadiya Pavlenko )

фото Еріка Шпанцева, Nadiya Pavlenko.

Використано інформацію з книги ” Суми. Нове життя старих вулиць.”

Читайте також: