В Єгипті розкопали 2500-річні мумії (ВІДЕО)

Розкопки в Єгипті

В провінції Єгипту Ель-Мінья археологам вдалося виявити три древніх саркофага з муміями. Вони знайдені на кладовищі, про яке забули майже сто років тому.

Відомо, що поховання були зроблені в період правління XXVI – Саїської – династії фараонів. Вона існувала з 685 по 525 роки до нашої ери. Муміям – понад 2500 років.

В одному із саркофагів виявили мумію, яка чудово збереглася. Вона належала знатному жерцеві, була загорнута в лляну тканину і прикрашена золотою фігуркою богині Ісіди.

В іншому саркофазі знаходилась мумія чоловіка, який явно був батьком цього сімейства, а в третьому саркофазі лежала мумія жінки. Її тканина виявилася обгорнута голубими бусами.

В місці, де знайшли унікальні мумії, стародавньому некрополі, розкопки почалися півтора року тому.

Майже сто років тому в 1927 році в даному районі археологам вдалося знайти величезний саркофаг з вапняку. Тоді його перевезли в музей в Каїрі, а про цьому місці забули на довгі роки.

Причиною відновлення розкопок на цьому місці став екскаватор, який працював без дозволу на тут два роки тому. Така активність місцевих жителів насторожила вчених і вони самі вирішили взятися за пошуки унікальних артефактів в даному районі.

Джерело: znaj.ua

Раніше повідомлялося, що в провінції Сохаг на півдні Єгипту група археологів відкрила гробницу епохи Птолемеїв, IV-I століття до н. е.., з добре збереженими настінними розписами і численними муміями тварин.