Уперше в Сумській області проведено артроскопічне оперативне лікування плечового суглоба

У клінічній лікарні № 1 ортопед-травматолог Володимир Сухоставець, уперше в області, провів артроскопічне оперативне лікування плечового суглоба у хворої з деформуючим остеоартрозом. Повідомляє Інформаційний портал Сумської міської ради.

Після операції хвора дві доби перебувала на стаціонарному лікуванні та була виписана зі значним покращенням для подальшої реабілітації.

Артроскопічні операції дозволяють вивести лікування патологій в суглобах на абсолютно інноваційний рівень: ушкодження в області проведення артроскопії значно зменшуються, а це суттєво скорочує термін реабілітації пацієнтів.

Основними показаннями до артроскопії суглобового зчленування в плечовому поясі є пошкодження різного роду, які супроводжуються болями різного ступеня тяжкості і значним обмеженням рухливості плеча.

Як правило, анестезія підбирається в залежності від тяжкості прояву больового синдрому, але в більшості випадків використовується провідникове анестезування.

Весь процес зводиться до наступних дій: хірург виконує невеликий поздовжній надріз, в який вставляється артроскопічний прилад, завдяки якому і відбувається візуалізація. Видалення уражених тканин, у разі необхідності, проводиться через аналогічний надріз поруч.

При артроскопії зберігається цілісність суглоба, оскільки робиться лише невеликий надріз м’яких тканин та суглобового зчленування; шрами від процедури малопомітні; відновлення після процедури не триває більше трьох діб; больовий синдром після операції характеризується малою інтенсивністю і слабкістю; пацієнт може залишити медичний заклад в день проведення процедури; мала вірогідність ускладнень; первісна рухливість суглоба повертається значно швидше ніж при відкритих операціях.