У Сумському гідрометцентрі розповіли як правильно виміряти температуру повітря

З настанням літніх, спекотних днів все частіше можно побачити фото термометрів з епічними показниками та розповіді про температуру “на сонці”.

На фото психрометрична будка в якій встановлені термометри, що вимірюють температуру повітря на метеорологічних станціях. Вона захищає термометри від дії прямих сонячних променів та теплового випромінювання навколишніх предметів і поверхонь. Крім того за міжнародними стандартами термометри в ній встановлені на висоті 2 метри над природнім трав’яним покривом.

На другому фото прилад “пірометр”, який дозволяє безконтактно вимірювати температуру різних поверхонь.

О 15 годині на метеорологічній станції Суми температура повітря становила +32°, температура відкритої ділянки грунту 46°.

В цей же час при вимірюванні пірометром отримані наступні результати: температура поверхні трави та листя дерев на сонці 32°, в тіні дерев температура трави становила 26°.

Температура бетонної поверхні та цегляної стіни становила 42-43°, поверхні асфальту 50°. Темна металева поверхня мала температуру 57°.

Отже, слід пам’ятати, що термометр, який знаходиться під прямими сонячними променями показуватиме, або свою власну температуру, або температуру поверхні до якої він прикріплений.

Термін “температура на сонці” не має нічого спільного з реальною температурою повітря і справедливий лише для температури поверхні, яку нагрівають сонячні промені в тому числі ваш одяг, або шкіру. Повітря прозоре для сонячних променів і отримує температуру від підстилаючої поверхні. Тому в великих містах, де багато бетону і асфальту зазвичай температура може бути на декілька градусів вища ніж за містом.