У Сумах засуджено рецидивіста, який ошпарив окропом працівника СІЗО

Сумською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно 32-річного ув’язненого, який намагався ошпарити кип’ятком співробітника слідчого ізолятора.

«Подія сталась 8 серпня 2018 року в державній установі «Сумський слідчий ізолятор». Правоохоронці зайшли в одну із камер для проведення позапланового обшуку з метою виявлення заборонених предметів та речовин. У камері залишився один із ув’язнених, який поставив стілець в один із кутів та сів на нього. У цей час співробітник слідчого ізолятора помітив під стільцем у підлозі схованку. Ув’язнений відмовлявся вставати зі стільця, схопив чайник і погрожував, що якщо до нього хтось підійде, то виллє на них окріп. А коли один зі співробітників наблизився, то виконав свою обіцянку. Правоохоронець встиг ухилитись, однак отримав незначні опіки, які кваліфікуються як легкі тілесні ушкодження. До ув’язненого застосували спецзасоби, а в схованці виявили мобільні телефони», – розповів прокурор Сумської місцевої прокуратури Володимир Передерій.

Як з’ясувалось, ув’язнений, який до цього вже був п’ять разів засуджений за грабежі та крадіжки, цього разу перебуває в слідчому ізоляторі, оскільки стосовно нього триває судовий розгляд справи за обвинуваченням у розбійному нападі та зберіганні гранати. Це саме він 10 жовтня 2017 року в Білопільському районі з обрізом одноствольної мисливської рушниці напав на жінку. Схопив потерпілу за волосся, облив її керосином та затягнув у будинок. Налякану жінку він прив’язав до стільця та почав наносити удари кулаками та ногами по спині.

За спробу ошпарити кип’ятком співробітника слідчого ізолятора ув’язненого засуджено до 4 років позбавлення волі. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України. За обвинуваченням його в розбійному нападі триває судовий розгляд. За цей злочин йому загрожує до 12 років позбавлення волі, повідомляє Прес-служба прокуратури області