У Сумах відзначили річницю перепоховання Кобзаря

Фото: sm.suspilne.media

У Сумах вшанували пам’ять Тараса Шевченка. До 158-мої річниці перепоховання поета і письменника біля його пам’ятника зібралося близько півсотні людей.

«Сьогодні, як ніколи, я настільки приємно вражений тим, що в таку негоду, дощ, прийшли люди вшанувати нашого Тараса. Ще за часів комуністичного ССССР переслідували тих людей, які саме в цей день, 22-го, клали квіти до Тараса. Із ним, його ім’ям, будемо перемагати. Робити саме незалежну Україну. Слава Тарасу, його імені і всій Україні», — говорить учасник заходу Віктор Казбан.

 «Ми пам’ятаємо, що ми є українці. І наша доля не вмре, не поляже. Ми прийшли сюди через те, що ми пам’ятаємо прекрасне звернення Тараса: «І мертвим, і живим, і не народженим…», — розповідає учасник заходу Володимир Винниченко.

Тараса Шевченка поховали 13 березня 1861 року в Петербурзі на Смоленському кладовищі. Перепоховали – 22 травня того ж року на Чернечій горі неподалік Канева. Труну з рештками поета з Петербурга до Києва перевозили у тому числі через Сумську область.

Джерело: sm.suspilne.media