У Сумах в магазинах продають алкоголь в заборонений час

Проблема, пов’язана із продажем алкогольних напоїв вночі, завжди турбувала, як пересічних сумчан, так і владу міста. До органів місцевого самоврядування надходять численні скарги та звернення від мешканців міста Суми щодо порушення тиші і громадського правопорядку в нічний час біля об’єктів торгівлі алкогольними напоями, де постійно збирається молодь та інші групи людей, які вживають алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво просто на вулиці. Аби відреагувати на скарги містян та перевірити стан справ,  моніторингова група, до якої увійшли представники міської влади, поліцейські та молоді громадські активісти, вирушила в рейд нічним містом.

Нагадаємо, що ще у листопаді минулого року Рішенням сесії Сумської міськради було заборонено продаж алкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного),  слабоалкогольних напоїв в стаціонарних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах, крім закладів ресторанного господарства, на території міста Суми щодня у період з 22:00 вечора до 07:00 ранку. Місцева влада пояснює свої дії тим, що такі заборони діють у будь-якій правовій країні, включаючи держави ЄС. До того ж, міська рада протягом тривалого часу отримувала численні скарги від містян на п’яні витівки підлітків та молоді в нічний час, які, придбавши і вживши вночі алкоголь, порушували громадський спокій та заважали мешканцям криками і сварками на вулицях міста.

Ще тоді депутати зобов’язали відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання (крім закладів ресторанного господарства), які здійснюють продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території Сум про вимоги та необхідність виконання цього рішення.

«Введена у листопаді минулого року міською радою заборона на продаж алкогольних напоїв стосується всіх об’єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями, окрім закладів ресторанного господарства, – коментує начальник відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міськради Олег Дубицький.  –  Щодо автозаправних станцій, то вони теж підпадають під заборону, якщо не мають ліцензії на продаж алкоголю на розлив. Контроль за виконанням даного рішення здійснює Сумський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Головне управління Державної фіскальної служби у Сумській області».

Під час рейду в поле зору групи перевіряючи потрапило два магазини на вулицях  Ковпака і Харківській, де в обхід Рішення міськради велася торгівля алкогольними і слабоалкогольними напоями і пивом. На продавців цих торгівельних закладів поліцією були складені протоколи за ст. 156 КУпАП    «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами». Порушникам загрожують штрафи на суму від 510 до 1700 гривень.

В подальшому після прийняття рішення адміністративною комісією про накладання штрафів на продавців, що здійснювали продаж алкоголю в обхід заборони, матеріали будуть направлені до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області.