У Сумах спостерігається погіршення ситуації з захворюваністю на кір

Відділ охорони здоров’я повідомляє, що з початку року в Сумах захворіли на кір у 36 дорослих і 12 дітей.

Щотижня, в середньому, по місту фіксують від одного до шести випадків захворювання. За минулий тиждень зареєстрували чотири випадки захворювання на кір, у тому числі серед медичних працівників.

Вірус кору, нагадують у міському відділі охорони здоров’я, надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина звідти пішла. Дев’ятеро з 10 не імунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) коливається від шести днів до 21. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На четвертий–п’ятий день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів і більше.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Єдиний надійний метод захисту від кору — вакцинація.

Аби убезпечити себе, необхідно перевірити карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби – значно зменшують ризик тяжких ускладнень. Якщо дані про щеплення не збереглись, перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів.

Вакцини КПК є безоплатними для усіх дітей і підлітків до 18 років, а також для дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових.

Зупинити спалах кору може колективний імунітет. Коли не менше 95% українців будуть вакциновані проти кору, захворювання піде на спад.

Нагадаємо, нещодавно хвора на кір породілля померла в пологовому будинку у Сумах.