У Сумах рятувальники ліквідували пожежу в лікарні

30 липня в м.Суми відбулися тактико-спеціальні навчання на базі Сумської міської клінічної лікарні № 5. У медичному закладі протягом дня перебуває значна кількість людей – пацієнтів, лікарів та персоналу. А у семиповерховому корпусі, який і був обраний для тренувань знаходиться стаціонар з цілодобовим перебуванням людей. Тому ліквідація надзвичайних подій на таких об’єктах вимагає чіткого відпрацювання дій всіх служб.

За тактичним задумом, внаслідок короткого замкнення електромережі виникла пожежа у палаті 1-го хірургічного відділення на п’ятому поверсі 1-го корпусу лікарні. Чергова медичного закладу терміново повідомила про пожежу до Служби порятунку «101».

На гасіння прибули відділення чергових караулів 1-ї та 2-ї державних пожежно-рятувальних частин обласного центру. А також для організації ліквідації пожежі на верхніх поверхах була залучена автодрабина групи спеціальної пожежної техніки.

На місці організували оперативні дільниці, які зосередили свої дії на рятуванні людей, ліквідації пожежі та захисті суміжних приміщень. Також на місце навчань прибув наряд патрульної поліції для оточення території та забезпечення громадського порядку.

Під час проведення розвідки у палаті, де сталося загоряння рятувальники виявили умовного постраждалого, якого евакуювали на вулицю та передали працівникам екстреної медичної допомоги.

Приборкання загоряння проводилось як з вулиці за допомогою автодрабини, так і з середини будівлі, для цього вогнеборцям довелось працювати в апаратах для захисту органів дихання.

Спільними зусиллями всіх підрозділів вдалось локалізувати загоряння, запобігши перекиданню вогню на суміжні приміщення і поверхи, та ліквідувати пожежу.

По завершенні тренувань організатори підсумували хід їх проведення. Представники адміністрації об’єкту ознайомили присутніх з оперативно-технічною характеристикою будівлі, особливостями приміщень та організацією протипожежного захисту.

Такі навчання мають вкрай важливе значення, оскільки дозволяють вогнеборцям, в умовах наближених до реальних, відпрацювати дії з ліквідації пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт в місцях з масовим перебуванням людей та перевірити взаємодію з представниками об’єктів, інших залучених служб до ліквідації наслідків надзвичайних подій.

Управління ДСНС України у Сумській област