У Сумах повідомлено про підозру ув’язненому за поширення злочинного впливу

За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми 31 травня 2021 року повідомлено про підозру ув’язненому, який встановив та поширював злочинний вплив у слідчому ізоляторі та за його межами (ч. 2 ст. 255-1 КК України).

За даними слідства, 33-річний чоловік з 2015 року відбував покарання в місцях позбавлення волі за вчинення розбою. За злісну непокору вимогам адміністрації установи у 2018 році стосовно засудженого до суду було направлено обвинувальний акт, відтак на час судового розгляду його помістили в Державну установу «Сумський слідчий ізолятор».

Там чоловік, маючи відповідний авторитет у кримінальному середовищі, був уповноваженим наглядати за дотриманням загальноприйнятих у злодійських колах неписаних законів поведінки. Більш того, він організував систематичну незаконну діяльність, пов’язану з постачанням на територію установи заборонених предметів та речовин.

Правоохоронцями 31 травня 2021 року в слідчому ізоляторі проведено 7 обшуків, у результаті яких виявлено та вилучено 3 пакети з порошкоподібною речовиною білого кольору, упаковки з пігулками, пристрої для вживання наркотичних речовин, 20 банківських карток, 22 мобільні телефони, 3 планшети, 2 флешки, сім-карти різних операторів тощо.

На даний час з метою припинення подальшого поширення його злочинного впливу на території ізолятора, запобігання тиску на свідків та інших засуджених, підозрюваного переведено в іншу установу.

Водночас вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим особам, причетним до незаконного обігу заборонених речовин.

Протиправну діяльність припинено за матеріалами Управління стратегічних розслідувань у Сумській області співробітниками поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба обласної прокуратури