У Сумах показали, як дезінфікують комунальний транспорт

Дезінфікувати громадський транспорт перевізники мають щодня. Сьогодні , 17 березня, журналістам показали, як це роблять на комунальному підприємстві “Електроавтотранс”.

У захисному костюмі, гумових рукавицях та респіраторній масці слюсар Володимир Горських дезинфікує автобуси та тролейбуси.Обробка одного салону розчином триває до хвилини, розповідає Володимир. Стелю, стіни, шибки, підлогу, ручки та сидіння – усе в салоні обробляють дезинфікуючим хлоровмісним засобом – “Жавіларом”. Водіям же для безпеки видали ватно-марлеві пов’язки та антиспептики.

Для того, аби приготувати розчин, дезінфектор додає нову порцію дезінфікуючого засобу до спеціального резервуару: одну таблетку засобу розчиняють у 10 літрах води. З повним баком розчину чоловік починає мити комунальний транспорт за тією ж схемою.

“Ми почали обробляти далеко від карантину хлоровмісними розчинами, а зараз ми закупили “Жавілар” – спеціальний діючий засіб. А обробляємо двічі на добу, і в проміжках намагаємося ще третій раз обробляти. Закупили його в достатній кількості, на весь карантин нам вистачить”, – розповідає директор КП “Електроавтотранс” Віталій Однорог.

За словами Віталія Однорога, щодня по місту Суми курсують у години пік 55 тролейбусів та 22-24 автобуси.

Начальниця управління Держпродспоживслужби у Сумській області Валентина Тищенко так прокоментувала процес дезінфекції транспорту:

“Технічно, дизинфекційні заходи в салоні зроблені правильно. Але це не весь комплекс, який повинен бути. По перше, після такої обробки повинна бути витримана експозиція, тобто час, за який збудники хвороб, які були на поверхнях салону, інактивуються, знезаразяться, перестануть бути активними. Після цього всі поверхні потрібно змити чистою водою. Не обов’язково з гідропульта, це можна робити за допомогою ганчірки, змоченої чистою водою, для того, щоб прибрати залишки деззасобу, щоб не наражати на небезпеку, алергічних якихось реакцій як працюючих, так і пасажирів.”

За словами Валентини Тищенко, перевізники звернулися за консультацією до Держпродспоживслужби. У разі відсутності дезінфікуючих дій, перевізникам може загрожувати штраф до 51 тисячі гривень.

Джерело: suspilne.media